1 2 >

Çinko Karbon Pil

Çinko karbon pil uygun bir elektrolit aracılı  çinko ve manganez dioksit arasındaki elektrokimyasal tepkimelerden bir çinko metal elektrodu ile bir karbon çubuk arasında 1,5 volt potansiyel sağlayan kuru bir pildir. Genellikle uygun bir şekilde negatif potansiyele sahip anot görevi gören bir çinko kutu içinde, buna karşın atıl karbon çubuğu pozitif katot da paketlenir. Genel amaçlı piller muhtemelen bazı çinko klorür çözeltisi ile karıştırılmı amonyum klorür sulu bir macunu elektrolit olarak kullanılabilir. Ağır iş tiplerinde öncelikle çinko klorürden oluşan bir macun kullanılır.

Çinko karbonlu piller ıslak leclanche hücresinin teknolojisinden geliştirilen ilk ticari kuru pillerdir. Pil, herhangi bir yönde çalışabileceğinden, flaş ve diğer taşınabilir aygıtları mümkün kıldı. Bunlar, uzaktan kumandalar, el feneri, saatler veya transistörlü radyo gibi düşük drenli veya aralıklı kullanım cihazlarında hala yararlıdır.Çinko-karbonlu kuru hücreler tek kullanımlık primer hücrelerdir.

Çinko Karbon Pil Çeşitleri Nelerdir?

Çinko karbon pil çeşitlerimiz; orion heavy duty 9v pil bulk, varta süperlife manganez orta boy pil, varta süperlife manganez aaa ince kalem pil, varta süperlife manganez 9v pil, varta süperlife manganez aa kalem pil, varta süperlife manganez aa büyük boy pil ve çok daha fazlası. Tüm pil ürünlerimizi pilsitesi.comdan inceleyebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR