1 2 3 ... 5 >

Li-SOCI2 Pil

Lityum tiyonil klorür pil, bir lityum teneke kutudan ve merkezi bir grafit çubuktan oluşur. Bu elementlerin arasına, elektrolit görevi gören tiyonil klorür dökülür. Dışarıdan, kabuk plastik veya yalıtımlı metal bir tabaka ile korunabilir.
Bu tip batarya esas olarak düşük akımlı cihazlarda kullanılır. Bu batarya gücü yüksek olan cihazlara elektrik akımı sağlayamaz, çünkü bataryanın maksimum deşarj akımı 150 mA'yı geçmez. LI-SOCI2 bataryanın voltajı, geleneksel lityum-iyon bataryalarda olduğu gibi 3.0-3.7 Volt'tur. Bu tip bir elemanın avantajı çok düşük hava sıcaklıklarında (-60 ° C'ye kadar) kullanım imkanıdır. 

Nerede geçerlidir Li-SOCI2 pillerin küçük deşarj akımı, yüksek güçlü cihazlarda kullanılmasına izin vermez, ancak bu tür ürünler, portatif düşük güçlü cihazlara akım sağlamak için idealdir. Bu türdeki bazı eleman türleri 8,5 Ah'ye kadar kapasiteye sahip olabilir. Bu parametre, hareket sensörleri ve diğer elektronik alarm elemanları gibi cihazların aylarca çalışmasını sağlar. Li-SOCI2 Pillerinin bir çok çeşidi ve birçok üreticisi vardır. Üreticilerden bazıları;  Xeno, Fansa, Varta, Saft, Tadiran, Sanya, Eve, EEMB'dir. 

 


 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR