1 2 3 >

Süpürge Pili

İster dikey süpürge olsun, ister yatay süpürge olsun, elektrikli süpürgelerin çalışma prensibi benzerdir. Elektrik kaynağına takılırlar ve elektrik motoru çalışmaya başlar. Şarjlı süpürgeler, yani kablosuz el süpürgeleri ise süpürge pili ile çalışır ve cep telefonları gibi şarj edilerek kullanılır.

Süpürge Pili Nedir?

Şarjlı süpürge pili şarjlı süpürgelerin hayati bir parçasıdır ve onları şarj istasyonundan çıkardıktan sonra istediğini yerde kullanmanızı sağlar; şarjlı süpürgeler bunlar olmadan çalışamaz. En iyi şarjlı süpürgeyi alsanız da pilinin şarjı hızla tükeniyorsa cihazdan memnun kalmanız mümkün olmaz. Şarjlı süpürge aldığınızda pili de içindedir ama ileride pille ilgili bir sorun yaşarsanız yeni bir süpürge pili alıp eskisini değiştirebilirsiniz. Süpürge pili şarj edilebilen bir pil türüdür. Ama şarjlı süpürge pil ömrü sonsuza kadar değildir, bir gün biter. Bu süre süpürge pilindeki kimyaya bağlı olarak siz pile ne kadar bakarsanız bakın değişmez. Mesela nikel kadmiyum piller yüzlerce doldurma ve boşalma döngüsüne ve nikel metal hidrit piller 500 döngüye dayanırken çeşitli lityum piller 1000 döngüden sonra bile hala düzgün şekilde çalışabilir. Ama elbette siz pillere iyi bakmazsanız bu ömrün çok daha kısalması ve pilin birden bitivermesi de mümkün.

Süpürge Pilini Daha Uzun Süre Kullanma İpuçları

Süpürge piller her kullanımda aslında kapasitelerini biraz kaybeder ama bu belli sınırlarda ve çeşitli standartlara göre gerçekleşir. Şarjlı el süpürgesi kuvvetli bir şekilde çalışıyor ve tozları sorunsuz çekiyorsa süpürge pili de düzgün şekilde çalışıyor demektir. Süpürge pilini daha uzun süre kullanmak için öncelikle şarjlı süpürgenizin ve ayrıca aldıysanız pilinizin kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumalısınız. Bazı süpürge pilleri tamamen boşalmaya gelmez; bazı süpürge pillerini ise arada tamamen doldurup tamamen boşaltıp tekrar tamamen doldurmak gerekebilir. Bu, şarjlı süpürgedeki pil türüne bağlıdır. Kurşun asit piller, nikel kadmiyum (NiCd) piller, Nikel metal hidrit (NiMH) piller ve lityum-iyon piller ile lityum iyon polimer piller şarjlı süpürgelerde en sık rastlanan pil türleridir. AA veya AA pille çalışan el süpürgeniz varsa pil şarj cihazı almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Şarjlı Süpürge Pili Çeşitlerimiz Nelerdir?

Şarjlı süpürge pili çeşitlerimiz; Fakir Uyumlu ORION 3.6v 2200mAh Pabuç Girişli Şarjlı Süpürge Pili, Fakir Duplex Plus Cyclonic Uyumlu ORION 12v 2200mAh Şarjlı Süpürge Pili, Fakir MRC48 Uyumlu ORION 4.8v 2200mAh Şarjlı Süpürge Pili, Fakir RCT108 Turbo Serisi Uyumlu ORION 10.8V 2200mAh Şarjlı Süpürge Pili ve çok daha fazlası pilsitesi.comda. 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR