1 2 3 ... 28 >

Tüketici Pili ve Batarya

Pil, kimyasal enerjinin depolanabilmesi ve elektriksel bir forma dönüştürülebilmesi için kullanılan bir aygıttır. Piller, bir veya daha fazla elektrokimyasal hücre, yakıt hücreleri veya akış hücreleri gibi, elektrokimyasal aygıtlardan oluşur. Birçok pil çeşiti vardır. bunlardan bazıları, alkalin piller, şarjlı piller, çinko karbon pil, lityum pil, saat pili, işitme cihazı pili, hafıza düğme pili, şarjlı süpürge pili, kablosuz kulaklk pili, telsiz telefon pili, kumanda pili, telsiz pili ve sayaç pilidir. Cep telefonu ya da birçok farklı cihaza takılan şarjlı pillere ise batarya denir. Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolamak suretiyle, istendiği vakit elektrik enerjisi üzerinden kullanım olanağı sağlar. Bu da elektriği daha uzun ömürlü değerlendirme fırsatı vermektedir. Birçok batarya çeşidi vardır. Bunlardan bazıları; el terminali bataryası, medikal batarya, pos cihazı bataryası, matkap bataryası, hobby rc batarya, askeri bataryadır.

Pil Çeşitleri Nelerdir?

Pil çeşitlerinden en çok bilinenleri;  alkalin piller, şarjlı piller, çinko karbon pil, lityum pil, saat pili, işitme cihazı pili, hafıza düğme pili, şarjlı süpürge pili, kablosuz kulaklk pili, telsiz telefon pili, kumanda pili, telsiz pili ve sayaç pilidir. Bu pil çeşitlerinin hepsine pilsitesinden ulaşabilirsiniz.

Batarya Çeşitleri Nelerdir?

Batarya çeşitlerinden en çok bilinenleri; el terminali bataryası, medikal batarya, pos cihazı bataryası, matkap bataryası, hobby rc batarya, askeri bataryadır. Bu batarya çeşitlerine web sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR